Jdi na obsah Jdi na menu
 


Camilla Jolly Pixie (Kamilka) 

Obrazekse narodila 20. 3. 2007 a má ještě dvě sestřičky (Cathleen a Celestine)  a jednoho bratříčka (Colombo).

Aktuální váha: 3,3 kg - ovšem po 10ti dětech!

Výška: 22 cm

 

  • Matka Jackie z Duhového lesa (Český Šampion, Polský Šampion, Klubový Šampion 2009, Čekatelka Mezinárodního šampiona krásy, Čekatelka Slovenského šampiona krásy, Čekatelka Chorvatského šampiona krásy, Nejlespší fena plemene Polsko - více na www.jollypixie.cz).
  • Otec Waguero Bohemia Kevin (Interšampion, klubový šampion KCHČaN 2007, Český šampion, šampion Polska).

     

PRŮKAZ PŮVODU

ObrazekCamilla (alias Kamilka, Kamilíšek, Kamilín, Kamčatka, Živočich...) je velmi přítulná a společenská fenka, která má pozitivní přístup k lidem bez ohledu na jejich věk nebo velikost (hlavně když podrbou a dají pamlsek). Je aktivní, živá a veselá občas uštěkaná. Její nejoblíbenějšími činnostmi je mazlení a povalování se v pelíšku. Spoustu času se ale věnujeme psím sportům a aktivitám: turistika, poslušnost, agility, obedience a další psí kusy. Ve všech těchto disciplínách je výhodou její pozornost a učenlivost, i když při práci s ní to chce hodně trpělivosti, vytrvalosti a hlavně přemýšlení o té správné motivaci.  Výhodou je i její silná kostra a větší vzrůst. Její poklidná a neuvěřitelně přítulná povaha je na druhou stranu zase výhodou při canisterapii, ke které má evidentní vlohy. Má také neuvěřitelně silně vyvinutý mateřský pud, který jsem "oceňovala" především, když prožívala své falešné březosti, což byl také důvod, proč byl výcvik Kamilky po část roku dost obtížný. Jak s oblibou říkám: místo mozku měla z hormonů kostku...

 

V lednu 2013 však byla vykastrována, takže již od těch "falešek" máme pokoj. Kastrace nebyla Obrazeknutná ze zdravotních důvodů apod., ale Kamilka dávala do štěňátek vždy absolutní maximum a stále také zvyšovala porodní váhy, takže bych se již stejně bála, ji nakrýt počtvrté, protože bych mohla riskovat její zdraví a život. Teď se má výtečně a života si spolu užíváme naplno.

 

Vyšetření na luxaci čéžky (pately) z 23.3.2010: 0/0

 

Přehled dosavadním menších i větších úspěchů Kamilky na poli sportovní a přehled složených zkoušek najdete ZDE.

Přehled výstavních výsledků (4x V, res. CAC) najdete ZDE

 

leden-2013a.jpgKamilka byla úspěšně uchovněna 8.6.2008 v Jičíně - Železnici:

Vrh A - 28.12.2008 se narodili: Amaja (fenka), Aligator (pes) a Alfin (pes). Amaja Handa Bear v naší chovatelské stanici zůstala.

Vrh B - 3.7.2011 se narodili: Berry Berenika (fenka), Baff Baffin (pes) a Bondy Bondydoo (pes). Berry Berenika Handa Bear zůstala v naší chovatelské stanici, a to ve starostlivé péči rodičů.

Vrh C -  30.9.2012 se narodili: Cookie (fenka), Crispy (pes), Candy (pes) a Catkin (fenka). Všichni řádně vyexpedováni ke svým páníčkům.