Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amaja Handa Bear (Mája)

Obrazek(průkaz původu ke stažení)  je naší odchovankyní a narodila se spolu s dalšími dvěma sourozenci (bratříčky Aligatorem a Alfinem) 28. prosince 2008.

 

Aktuální váha: 2,2 kg

Výška: 20 cm

 

  • Matka Camilla Jolly Pixe - alias Kamilka (4x V, 1x VD, res. CAC, agility, ZOP, splněny povahové testy canisterapeutického psa, OB-Z, SA1).
  • Otec Alik I. Ozden (výborný, 1x klubový vítěz, 2x vítěz třídy, 3x CAC, 2x r. CAC, 1x CACIB).

     

PRŮKAZ PŮVODU

ObrazekAmaja (alias Mája, Májínek, Mášenka, Pterodaktylek, Ptítěrka...) je velmi hravá fenka (konkrétně - pytel blech), která má pozitivní přístup k lidem bez ohledu na jejich věk nebo velikost (olíže všechny - ujetá je zejména na uši a nos). Je aktivní, živá a veselá (takže tedy i ráda štěká) . Je pochopitelně sportovně vedená: turistika, poslušnost, agility, obedience, psí triky a velké nadání má i pro pachové práce. Ve všech těchto disciplínách je výhodou její radost z učení. Při canisterapii si získá svou bezprostředností srdce i těch největších morousů.

 

Bohužel díky jednomu nezvladatelnému velkému bafanovi, který si s ní v lednu 2012 "pohrál" má zchromlou levou zadní nožičku, se kterou pilně cvičíme, abychom jí alespoň trochu rozhýbali. Z tohoto důvodu jsem zcela hodila za hlavu myšlenku, že by Mája kdy adsc_9434.jpgměla štěňátka  a uvažuji o její kastraci. Tento incident narušil i její dosud celkem bezproblémový vztah k jiným psům, takže i na tom pracujeme.  Do značné míry máme i po psím sportování, protože nožička zejména v trávě klade odpor a je pro nás tak překážkou k podávání nějakých oslnivých výkonů. Mája si naštěstí tento svůj handicap vůbec nepřipouští, běhá, skáče a kočky i nadále honí třetí kosmickou...

 

adsc_0025.jpgVyšetření na luxaci čéžky (pately) z 23.3.2010:  0/1 (po napadení byla levá zadní nožička operována, protože po úraze se ocitla čéška zcela mimo kolínko)

Dosavadní větší i menší úspěchy Máji na poli sportovním a přehled složených zkoušek najdete ZDE.

Výstavní výsledky (VN1)  potom ZDE. Vzhledem k trvalým následkům po úrazu je další výstavní kariéra pasé .

 

Jelikož je Máje učenlivá, hodláme spolu udělat "díru do světa"  především na poli sportovním a canisterapeutickém.

 

Dne 19. června 2011 se Mája zúčastnila popisného svodu v Jičíně a obdržela doporučení do chovu a bonitační kód 00000000003300. Bonitační kartu najdete v přiložené fotogalerii. Jak jsem ale již uvedla, z důvodu těžkého úrazu, Mája štěňátka mít nebude.