Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní výstava psů v Mladé Boleslavi 17.7.2011

17. 7. 2011

pict0231.jpgUž je mi to celkem trapné, že v průkazech původu mají ty moje holky čivavovité zapsané samé výstavní úspěchy jen z Mladé Boleslavi, ale když já ty výstavy fakt nemusím a blíž nic nemáme . Ale co bych pro Máju a její uchovnění neudělala. Podotýkám, že o tom, že bude někdy mít štěníky, ještě není rozhodnuto - pořád se rozhoupávám.

Takže jsem zajistila hlídání Kamilce a štěníkům, přinutila se vstát v šest ráno (doufám, že to oceníte o to více, když mám dovolenou) a vyrazily jsme. Celkem mne překvapilo, že letos se nám podařilo zaparkovat v rekordním čase 15ti minut, což jsem opravdu nečekala a bylo to snad poprvé, kdy jsem kruh nehledala v běhu a s duší na jazyku .

Jen co jsem si vyzvedla naše číslo, které slibovalo, že se dostaneme na řadu až kolem poledního, vyrazily jsme na nákupy. Mája se táhla co noha nohu mine a mě bylo jasné, že nějaké výstavy má plné zuby (ještě jsme ani nezačaly) a nejradši by se zavrtala do pelíšku a celý den prochrupala. Já jsem na tom byla dost podobně... Každopádně jsem si alespoň vylepšila náladu nákupem měkkoučkého pelíšku pro Kamilku a štěníky, psí podložky, kterou dám před balkón za účelem čivavího opalování, pict0234.jpgliščího ohonu, na kterémžto budeme trénovat krysing a cedulky na vrata na zahradě, aby každý věděl, že tento objekt je fakt dobře střežen hlídacími psy . Jo ... a málem bych zapomněla, že jsem na jistotu šla koupit i má oblíbená vodítka, která průměrně 1x ročně ztratím .

Potom jsem se posadila do haly, kde naštěstí tentokrát byla jen polovina kruhů a tudíž místo, kam si v pohodě sednout, a čekaly jsme, až přijdeme na řadu.  Mája se předváděla krásně, zvláště v porovnání s celou řadou čivav, které se tak akorát vzpouzely na vodících, a i když měla místo kožíšku jen pár opelichaných zbytků, zase tak moc jsme z řady nevybočovaly.

Obdržela VÝBORNOU známku bez pořadí a moc pěkný posudek (v konkurenci deseti fenek ve třídě otevřené):

Správného rámce těla, s výborně utvářenou samičí hlavou, jemnější hrudník, výborný krk, hřbet, zatočený ocas, výborná kvalita srsti, výborná povaha, elegantní pohyb.

Rozhodčí: Rafal First (Polsko)

Začínám mít dojem, že co se čivav týče, jsem moc krytická...

Dojet domů byl očistec. Musela jsem zpívat celou cestu, abych neusnula, takže jsem ráda, že jsem neměla spolujezdce. A doma... konečně... usnula jsem okamžitě jak dřevo