Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi 29.8.2010

10. 9. 2010

ObrazekLéto jsme zakončili zcela tradičně, a to naší účastí na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Tentokrát se mnou jela moje teta se svým maltézáčkem Beníkem. Nechala se zlákat možností nákupů psích nezbytností a s mírně nechápavým pohledem sledovala mé počínání ve výstavním kruhu a pobíhání a otlapkávání jiných čivav.

Vystavovat se jela pouze Kamilka, která nastoupila ve třídě otevřené. Mája jela jen přihlížet. A ač řídím velmi citlivě, tak se pochopitelně Kamilka v boudičce pozvracela a její žaludek jak na vodě jsme dvě hodiny rozcházely . Nevím, čím to je, ale pokaždé, když zcela výjimečně potřebuji mít čivavky jako z cukru, tak řešíme něco podobného. Nikdy nezapomenu na to, že už při dvou Obrazekpříležitostech Kamču chytla před bránou na výstaviště taková sranděra, že jsem místo hledání výstavního kruhu máčela její prdélku v umyvadle na záchodcích... Letošní nevolnost tak lze považovat jen za přehlédnutelnou komplikaci .

Jak u je u čivavek zvykem, byla jich přihlášena početná smečka, a tak se posuzování v kruzích končilo snad až kolem třetí odpoledne. Kamilka bojovala v konkurenci sedmi fenek:

Výstavní posudek (rozhodčí: Ing. Alena Košťálová):

Pevná vyběhaná fenka (tím prý chtěla vyjádřit, že má sportovní postavu a né, že je běhna ), výborný pohyb, kvalitní srst, ocas správně nasazen a nesen, ušlechtilá hlava, hraniční skus.

Hodnocení: VÝBORNÁ bez pořadí

ObrazekNaše vystavování však byla jen taková (pravda trochu podružná) třešínka na dortu. Vyrazily jsme totiž na rande, protože Kamilka hledá tatínka pro štěnátka. Pochopitelně na cestě ještě nejsou, teprve je plánujeme . Tento úkol i následný výběr proběhl pod odborným dohledem zkušených chovatelek a jako náš favorit byl vybrán krátkosrstý pejsek Hard Rock Ave Bengal z chovatelské stanice Bohemia Mandiga. Držte nám palce!

Brouka do hlavy mi ale kolegyně nasadily hlavně ohledně Máji. Vůbec jsem totiž neuvažovala o tom, že bych ji uchovňovala a chtěla jsem ji nechat letos v zimě vykastrovat. Skoro jsem nabyla dojmu, že hodlám spáchat trestný čin . Rada starších (tím myslím zkušenějších chovatelek)  mne přesvědčila, že bych měla zkusit Máju uchovnit. No budiž, podvoluji se "nátlaku" a příští rok si to zahrnu do plánu a uvidíme. Ó bóže, to bude fuška... To budu muset asi objet více výstav  . Ale co bych pro ty své křemílky neudělala