Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi 31.8.2008

2. 9. 2008

Atmosféra na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi v neděli 31.8.2008 mne nezklamala. Ačkoliv se společenská plemena vystavovala v nepříliš dobře větrané hale, kde se jen málo počítalo s tím, že se zde budou chtít usadit i vystavovatelé a procházet lidé, venkovní prostředí bylo velmi příjemné a celý den neuvěřitelně rychle utekl.

S Kamilkou (Camilla Jolly Pixie), jsme se v kruhu mladých, kde bylo patnáct fen, velmi snažily a Kamilka obdržela od rozhodčí paní Marie Maruškové následující hodnocení:

"Fena s kostrou dobré síly, nepatrně delšího rámce, dobře utvářená hlava, klešťový skus, dostatečné osrstění, dobrý pohyb, stabilní povaha."

Hodnocení: VÝBORNÁ (bez pořadí)

Je to už naše třetí výborná a tato výstava potvrdila můj odhad, že Kamilka sice odpovídá standardu tj. je to plnohodnotná čivava, ale nevyniká natolik, aby mohla bojovat o tituly krásy. Přesto i nadále občas na nějakou tu výstavu zavítáme, protože je to bezva místo pro poklábosení si s ostatními pejskaři a pro drobné nákupy.

Sice jsem se zařekla, že tentokrát nebudu moc utrácet, ale to se prostě nedalo vydržet. Kamilka tak odjela z výstavy nejen s pěkným diplomem a modrou stužkou, ale především s velmi praktickým vaťáčkovitým červeným oblečkem na zimu a taškou plnou vzorků krmiva a všemožných dobrůtek. Na zimu tak máme vystaráno, protože už mám zásoby jak pro desetihlavou smečku .

Už se těším, že se sem za rok zase podíváme .