Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi 30.8.2009

30. 8. 2009

Rok se s rokem sešel, a tak jsme si daly tu práci a vyrazily na psí výstavu. A když už, tak na naši oblíbenou mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi INTERDOG BOHEMIA v neděli 30. srpna 2009. Počasí bylo nádherné a i moje dálková jízda autem se zdařila a dokonce jsme se trefily na první pokus, za což vděčím i kamarádce Evě v roli navigátorky . Trať Dvůr Králové - Mladá Boleslav jsme zdolaly za hodinu a 15 minut, avšak následují tři čtvrtě hodiny nám trvalo zaparkování, dobojování se na výstaviště a nalezení našeho kruhu, jelikož pro změnu jsme nebyli namačkáni jak sardynky v hale, ale ve venkovním krytém pavilonu . Není nad trochu adrenalinu .

Ačkoliv čivavek bylo přihlášeno jako obvykle jak máku, výstava celkem vzato krásně odsejpala. První nastoupila do kruhu poprvé v životě Mája a výsledek nás mile překvapil, i když jsme měly jen jednu konkurentku:

ObrazekAmaja Handa Bear                 

VELMI NADĚJNÁ    1

Výstavní posudek: Osmiměsíční fena, odpovídající věku, hlava ve vývoji, nůžkový skus, tmavé oko, uši správně nasazené a nesené, hrudník odpovídající věku, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen, dobře nesen, srst na svůj věk dlouhá, výborné kvality, úhlení končetin v pořádku, prostorný krok, hezky se předvádí.

Kamilka už měla konkureci horší, bylo nás tam bylo sedm. A světe div se, výsledek byl pro nás naprosto neuvěřitelný:

Camilla Jolly Pixie                   

ObrazekVÝBORNÁ    2 - res. CAC

Výstavní posudek: Dvacetiosmiměsíční fena, správného rámce, ušlechtilá hlava, klešťový skus, tmavé oko, uši správně nasazené a nesené, prostorný hluboký hrudník, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen, za pohybu správně nesen, prostorný pohyb.

Přiznám se bez obalu, že výsledky mých "obludek" mě vyrazily dech a konkrétně Mája mi lehce narušila program. Následovalo totiž Obrazekzmatkování a pokus o orientaci se v titulech a odpoledních soutěžích. S Májou jsem se totiž prošla ještě odpoledne v soutěži o nejlepšího dorostence.

Hlavní náplní výstavy však původně měly být nákupy, ke kterým jsme se dostaly až po poledni a byla to fuška . U každého třetího stánku jsme na čtvrt hodiny zkejsly a výsledkem byl neuvěřitelný výkon mého autíčka, do kterého se vešly nejen naše batůžky, ale také Obrazeknacpané tašky vším možným, ohromný pelech (původně zřejmě určený pro bernardýny) pro mé čivavičky a dokonce klec (110 x 70 cm) na Eviny šeltičky. K tomu pochopitelně dvě ženský a čtyři psi  .

Sláva nazdar výletu, nepršelo a jsme rády, že jsme doma. I přes totální únavu si říkám, že si to za rok asi rády zopáknem  .