Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi 26. 8. 2012

2. 9. 2012

p1010088.jpgNechápu, jak někdo může na výstavy jezdit rád a nadšeně. Jak jste si nemohli nepovšimnout, jezdím především do Mladé Boleslavi, a tak uznávám, že mé zkušenosti jsou omezené, ale to příšerné prostředí v hale (nedýchatelný vzduch, neustálý hluk...), o dění v kruhu máte jen mlhavou představu, protože o soudu rozhodčí něco ví jen zapisovatel a kolikrát ani nebylo jasné, jaké bylo umístění, místo ke kulturnímu sezení žádné...

Přiznávám se bez mučení, že tuto výstavu jsem tak trochu přetrpěla. Zábavné bylo snad jen krátké obejití prodejních stánků na výstavišti. Dost k tomu přispěl i rockový koncert na koupališti večer před tím, který znemožnil spánek do tří do rána asi polovině města! A já když se pořádně nevyspím... .

Stejně jako v červenci, i tentokrát jsme vyrazily ve složení mamka s Beruškou a já s Kamilkou. Zároveň jsem udělala dobrý skutek a do našeho p1010082.jpgpidi autíčka přiložila ještě paní Kubíčkovou s její svěřenkyní. Pochopitelně, že na čumendu jela i Mája. A potom, že je Fiat Panda malý auto .

Na tomto místě musím mamku pochválit, protože předvedení Berušky bylo tentokrát velice pěkné. Beruška krásně pochodovala na výstavním vodítku a dokonce ochotně pózovala i na stole. Rozhodčí však byla tentokrát velice přísná a výbornými známkami šetřila, takže z toho byla jen velmi dobrá známka, ale mamka fakt válela a mám z ní radost .

p1010096.jpgJejí výkon však kapku narušila skutečnost, že v tu chvíli (jak už to tak bývá) jsem si uvědomila, že jsem si u některého stánku zapomněla bundu. To by nebylo tak hrozné, až na to, že v její kapse jsem měla klíče od auta . Vyletěla jsem tedy od kruhu jako drak (ani jsem nepočkala na maminčin závěr) a naštěstí jsem ji našla... uf  

Kamilce vystavování tentokrát vůbec nesedlo. Byla v melancholické ospalé náladě, ze které jsem jí nedokázala vyburcovat (mě po akci s bundou lítal adrenalín ušima), a tak jsme se tak nějak p1010101.jpgnenadšeně "prošly". Však z toho také bylo poslední místo a známka velmi dobrá. Nicméně, jak jsem řekla, výbornými známkami rozhodčí opravdu šetřila a jestli jsem koukala správně, tak jí dostala jen vítězná fenka.

Naše posudky od rozhodčí Anna Rogowska (z Polska) vypadaly následovně:

Berry Berenika Handa Bear - známka VELMI DOBŘE

"Silná kostra, samičí hlava, trochu dlouhý čenich, nůžkový skus, trochu delší tělo, klenutá bedra, dobré úhlení, v pohybu volnější lokty, dobrá srst."

Camilla Jolly Pixie - známka VELMI DOBŘE

"Silná fena, příliš úzká hlava, klešťový skus, trochu krátký krk, klenutá bedra, dobré úhlení v předu i v zadu, zadní nohy vytáčí ven, dobře nasazený ocas."